Okulary antifog - zapomnij o zaparowanych szkłąch okularów
Doświadczyłeś kiedyś niemiłej sytuacji z parującymi szkłami okularów? Okulary antifog rozwiążą wszelkie problemy z tym związane. To wynalazek bardzo praktyczny i pomocny w codziennym funkcjonowaniu.
2018-11-16, 12:31

Okulary antifog, które nie parują

Przemysł optyczny wprowadził udogodnienia dla osób posiadających wady wzroku i noszących okulary sportowe. Pomocne i praktyczne rozwiązanie to okulary antifog, które nie parują. Specjalna powłoka eliminuje parowanie. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej. Wszystko dzieje się za sprawą związków chemicznych, które są częścią powłoki antifog. Te czynne substancje w kontakcie z wodą zmieniają jej właściwości. Zamiast pary, która na tradycyjnych szkłach formuje się w krople, powstaje powstaje tzw film wodny.

Okulary antifog - dlaczego warto je mieć?

Chemia to bardzo przydatna nauka, jak się okazuje nawet dla osób nie mających z nią styczności. Jak się okazuje, osoby, które noszą okulary "obserwują" zjawisko chemiczne każdego dnia. Antifog to na prawdę wielka wygoda, szczególnie zimą, kiedy przy zmianie temperatury - wchodzeniu z zewnątrz do ciepłego pomieszczeni, koniecznie trzeba przecierać szkła bo zobaczenie czegokolwiek to nie lada wyczyn. Podobnie jest w przypadku okularów sportowych. Podczas aktywności fizycznej też zależy nam na jak najlepszej widoczności. Nikt z nas nie chciałby nagle podczas jazdy rowerem stracić widzenie z powodu zaparowanych szkieł. Jeżeli kiedykolwiek doświadzcyłeś podobnych sytuacji, nie zwlekaj i zakup model okularów z powłoką antifog.

KONTAKT / AUTOR
Arctica Warszawa
Arctica Warszawa
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy